פרסי יום הרליץ - 2008

ביום הרליץ 2008 הוענקו מטעם האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע התעודות והפרסים הבאים:

פרס הרליץ הוענק לרחל ריינשטין
רחל משמשת כמנהלת הארכיון והמוזיאון של רעננה ואחראית על רשומות העירייה. רחל פועלת ללא לאות לקידומו של הארכיון והמוזיאון ההיסטורי של העיר ולפיתוח תשתית הדרכתית לתפארת לקבוצות תלמידים ולמבוגרים. רחל אף מקדישה מזמנה וממרצה הרב לתיעוד אתרי ראשונים ברעננה ובסביבתה.
הארכיון בהנהלתה של רחל, הנעזר גם במתנדבים, משמש דוגמא לשילוב מושכל של מוזיאון וארכיון, ופעולות הדרכה המתקיימות בו מקרבות את הציבור לתולדות רעננה.

חברות כבוד ניתנה לד"ר משה מוסק
על תרומתו רבת השנים לפיתוח ולקידום הארכיונאות במשרדי הממשלה, במוסדות המדינה, ברשויות המקומיות ובארכיונים הציבוריים והפרטיים ברחבי המדינה. על פעולותיו לאורך השנים לבניית התשתית ההדרכתית של מקצוע הארכיונאות במסגרות השונות והכשרת מאות רבות של ארכיונאים ברחבי המדינה.
במשך שנים רבות שימש משה כחבר פעיל בהנהלת איגוד הארכיונאים בישראל, כיו"ר האיגוד, מרכז האיגוד ויו"ר ועדת האתיקה. במסגרות אלה פעל לקידום הארכיונים, לשיפור מעמדם של הארכיונאים בישראל ולהרחבת קהל הארכיונאים החברים באיגוד.

יקירת האיגוד קיבלה יעל כץ - מסטבאום
יעל הייתה בין הראשונות שהפנימה את המחשוב בארכיונים והכניסה את תכנת הארכיון לארכיון העבודה, בעת היותה מנהלת הארכיון. הפעולה החשובה ביותר הייתה הצלת ארכיונו של סוסקין. אילולא החלטתה לסרוק את התשלילים מזכוכית של ארכיון זה, היה האוצר הולך לאיבוד לאחר שעזבה את הארכיון והייתה לעורכת דין, היא מלוה את האיגוד, בהתנדבות, בכל הקשור בעניינים המשפטיים שלו. כמו כן היא תורמת מהידע הרב שלה הן בארכיונאות והן במשפטים בהרצאות ובפרסומים בענייני חוק ומשפט הנוגעים לעבודתם היום יומית של הארכיונאים