פרויקט ארכיון החודש


ארכיונאיות וארכיונאים יקרים,

לקראת שנת 2015 אנחנו יוצאות בפעילות חדשה ברשת החברתית (פייסבוק) – שמטרתה קידום הארכיון שלכם והארכיונאות בארץ בכלל.
המטרה היא שכל ארכיון יוכל להציג את עיקרי העבודה והפעילות שנעשים ומתוכננים אצלו ולהרחיב את החשיפה הציבורית לעשייה הארכיונאית. הארכיון יציג את החומרים הייחודים ששמורים ומייצגים את ליבת עולם התוכן שלו – כל זאת בעזרת עמוד הפייסבוק של האיגוד.
כל חודש יעלה לעמוד "ארכיון החודש" – ובו נציג במספר מלים את הארכיון – ההיסטוריה שלו, איזה חומרים הוא מחזיק , מה הפעילות שהוא יוזם, מאיפה שואב את החומרים, כמה אנשים עובדים/מתנדבים, באיזה מבנה שוכן, סיפור מעניין על פריט שהגיע וכמובן קישורים לפעילות החברתית שלכם – בלוג, עמוד פייסבוק של הארכיון או אתר, וכן כל מה שנראה לכם רלוונטי ומוסיף – כל זה בהיקף של עד 200 מלים. וכמובן – תצלומים - תצלום של הארכיון ובעיקר תצלומים מתוך האוספים שלכם– הנחת אבן הפינה, אישים בולטים, פעילות ביישוב, ילדים חמודים, עובדים מסורים, חתולים.. :) מה שבא לכם (ואתם בעלי זכויות היוצרים של התצלום) – לכל ארכיון עד 10 תצלומים.
התצלומים יעלו בהמשך גם בפליקר – כדי שכולנו (גם מי שאין לו פייסבוק...) יוכל ליהנות מהאושר שטמון במרתפים שלנו...
אנחנו לא מגבילות את מספר הארכיונים – וכולם מוזמנים לקחת חלק ולהשתתף בפרויקט המשותף הזה לכולנו. לפי מידת ההיענות נחליט על תדירות הפרסום בעמוד שלנו.
מה אתם צריכים לעשות ?
למלא את הטופס שנמצא בקישור הזה, ובנוסף למצוא תצלומים (כאמור עד 10) ואותם לשלוח לחוד לנוני או להדס - לכתובות המייל שנמצאות בסוף ההודעה הזו.
אנחנו נכין את החומרים ונפרסם במהלך כל שנת 2015 את הארכיונים השונים. כמובן שנודיע מראש על הפרסום המיועד כך שלא תפספסו...
להתראות
נוני והדס
 המייל של הדס – avivihadas@gmail.com
המייל של נוני - nonyaron@gmail.com