פרסי יום הרליץ - 2012

12/03/2017
ביום הרליץ 2012 הוענקו מטעם האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע התעודות והפרסים הבאים:

פרס הרליץ הוענק למתן ברזילי
על פועלו בחמש השנים האחרונות בארכיון "בית העדות" שבניר גלים, ועל תרומתו למחשוב הארכיון המכיל מידע רב על פעילות תנועות הנוער הציוניות דתיות באירופה, מסוף מלחמת העולם הראשונה ועד לקום המדינה.
על תרומתו להנגשת המידע הארכיוני לקהל הרחב באמצעות העלאתו לאינטרנט ועל פעילותו לתיעוד העשייה של ותיקי הציונות הדתית.
על תרומתו לארגון כנסים ומפגשים מקצועיים ועל פעילותו בהעלאת המודעות הציבורית לקיומו של ארכיון זה, וכל זאת ביסודיות ובמקצועיות רבה.

פרס הרליץ הוענק לאיגור שינדל
על פועלו היסודי והמסור בהסדרת ניהול הרשומות של עיריית הרצלייה ותרומתו הרבה ולהטמעת דרכי עבודה נכונות.
על ביצוע עבודתו ביעילות ובאכפתיות יוצאי דופן מתוך רצון עז להבין וללמוד את רזי המקצוע.
על עקשנות והתמדה חסרת פשרות בדרישתו לעמידה בסטנדרטים של מצוינות בניהול הרשומות, תוך ביצוע בדיקות מעמיקות והתייעצות עם גופים מקצועיים בכל הקשור לשמירת החומר ולקביעת תקופות שמירה.
בדרך זו תורם איגור רבות הן לצמצום נפחי אחסון ולחיסכון משמעותי בעלויות השמירה הנובעים מכך, והן לאיתורו והפרדתו של חומר הראוי לשמירה לצמיתות בארכיון ההיסטורי של העירייה.

חברות כבוד ניתנה לנאוה איזין
על פועלה רב השנים באיגוד ותרומתה לפיתוחו ולקידומו כמזכירת האיגוד, וכחברה בועדת חברות, במערכת כתב העת "ארכיון", וכמייעצת לאיגוד בנושאים מקצועיים ומינהליים.
על ריכוז לימודי הארכיונאות במכללת בית ברל והכשרת דורות של סטודנטים לארכיונאות, על דאגתה לעתיד המקצוע ולתנאי עבודתם של הארכיונאים.
על ניהולה רב השנים את ארכיון החינוך ועל תרומתה לתיעוד תחום החינוך בארץ.

יקיר האיגוד קיבל נדב מן
על מפעלו פורץ הדרך לאיתור, שימור ותיעוד תצלומי ארץ ישראל מאמצע המאה ה - 19 עד ימינו אלה. על ההבנה העמוקה בחשיבות התיעוד החזותי של חולמים ומגשימים בהיסטוריה של ארץ ישראל, ימי המדינה בדרך ובעשורים הראשונים לתקומת ישראל. על מפעל ההצלה העצום של תצלומים ואוספים נשכחים. על החשיפה וההנגשה של חומר חד-פעמי לכלל הציבור באמצעות האינטרנט, אלבומים דיגיטאליים, פרסומים בעיתונות, ספרים ותערוכות מעוצבות ועל התרומה לעושר הארכיוני בכלל. כל זאת ללא ליאות, במקצועיות מוקפדת כמפעל חיים של איש אחד במסגרת מעבדת "ביתמונה" קיבוץ מרחביה.