פרסי יום הרליץ - 2019

ביום הרליץ 2019 הוענקו מטעם האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע התעודות והפרסים הבאים:

פרס הרליץ הוענק לענת אופיר
פרס הרליץ לשנת תשע"ט (2019) הוענק לענת אופיר על כניסתה לניהול הארכיון של קיבוץ נצר סירני והובלתו בהתלהבות ומקצועיות למאה ה- 21.
על הצטרפותה למחזור החלוץ של תכנית הלימודים בארכיונאות וניהול מידע של האיגוד עם מכללת "ספיר", ועל התגייסותה לשמש בהתנדבות כגזברית האיגוד מתוך נכונות ומחויבות לתרומה לקידום תחום הארכיונאות בישראל.

יקיר האיגוד קיבל ראובן פינסקי
תעודת יקיר האיגוד לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת לראובן פינסקי על הקמת וניהול אגף המורשת הלאומית במשך שמונה שנים, על פעילותו חסרת הלאות לקידום גופי מורשת ופעילויותיהם בכלל ושדרוג תחום הארכיונאות בפרט, על שיתופי הפעולה, הסיוע והדחיפה ליוזמות השונות של הקהילה הארכיונאית, על חיבור נציגי האיגוד לצוות ההיגוי של פרויקט רא"י, על הצלחתו להעלות את נושאי השימור וההנגשה של חומר ארכיוני על סדר היום של הרמות הגבוהות ביותר בממשלת ישראל כולל קבלת החלטות והעמדת תקציבים לנושאים אלו. על כל אלה ועוד, על שותפות וידידות אמת, ראוי מר ראובן פינסקי לקבל את אות יקיר האיגוד ועל כך אנו מודים ומוקירים.

חברות כבוד קיבלו:

מיכל הנקין
תעודת חברת כבוד באיגוד הישראלי לארכיונאות ומידע לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת למיכל הנקין. על פעילותה רבת שנים לקידום תחום הארכיונאות וההכשרה המקצועית וכישרונה להוביל ולסחוף אחריה עמיתים למקצוע ושותפים לתחום. על תפקודה המסור כיושבת ראש האיגוד ונציגת האיגוד במועצת הארכיונים הבינלאומית -ICA, על תפקידה הפעיל בארגון מנהלי הארכיונים ברשויות מקומיות ועל ניהולה היצירתי את ארכיון העיר חיפה.

תלמה בחור
תעודת חברות כבוד באיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת לתלמה בחור על תרומתה רבת השנים בתפקידה המורכב כגזברית האיגוד, תפקיד אותו מילאה בקפדנות, מסירות ובאחראיות למופת כשלנגד עיניה טובת האיגוד ומתן שירות נאמן לחבריו ולחברותיו.

ציון לשבח קיבלו:

ויקטוריה חודורקובסקי
תעודת ציון לשבח לשנת תשע"ט (2019) הוענקה לויקטוריה חודורקובסקי על עבודתה כמנהלת הספרייה והארכיון למחול, בית אריאלה מחלקת הספריות, אגף התרבות בעיריית תל אביב משנת 2003. על תרומתה הרבה באיסוף חומרי ארכיון של אנשי מחול ולהקות מחול בארץ ומחוצה לה ושימורם, על יוזמה לדיגיטציה ולהנגשה של האוספים, על פעילותה לתיעוד בעל פה של מורים לריקוד, רקדנים וכוראוגראפיים, על פתיחת הארכיון בפני מורים וסטודנטים כמקום למחקר וכתיבת עבודות, על תרומתה הרבה לעידוד תחום המחול על ידי יצירת תערוכות, הרצאות, ערבי מחווה לרקדנים ויוצרים בתחום המחול.

זהבה פרל

תעודת ציון לשבח לשנת תשע"ט (2019) הוענקה לזהבה פרל על הקמת הארכיון וחדר הנצחה במושב אלמגור שהוקם כהיאחזות נח"ל ב-1961, בו מונצחים חללי הישוב וחללי קרב תל-מוטילה משנת 1951.
על פעילותה לשימור הזיכרון של קרב תל-מוטילה, טיפול ושימור האנדרטה שהוקמה בישוב לזכר 41 חללי הקרב, על היותה כתובת למשפחות השכולות ועל יוזמתה להצבת שלט הנצחה בשטח ההיאחזות לשעבר.

רחל רובינשטיין
תעודת ציון לשבח לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת לרחל רובינשטיין על עבודתה המסורה וחסרת פשרות בארכיון הציוני המרכזי במשך למעלה משלושים שנה, על הנחת תשתית לקטלוג הארכיון הממוחשב, על תרומתה ביצירת קשרים עם גופים שונים בארץ ובחו"ל באשר לקליטת חומרים ולפרויקטים של דיגיטציה, על שיתוף הידע והניסיון הרב שצברה הן עם עמיתיה בארכיון ומחוצה לו והן עם ציבור הפונים לשירותיו, על פועלה כמרצה במסגרות שונות ללימודי ארכיונאות והעמדת דורות רבים של תלמידות ותלמידים, על שמירת הרמה המקצועית של הארכיונים ומקצוע הארכיונאות בכלל ועל תרומתה בשילוב תחומי עניין וידע ארכיוני מן העולם הגדול

תעודת הוקרה קיבלו:

שולה במברגר
תעודת הוקרה מטעם האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת לשולה בלומברג לרגל פרישתה מעבודתה רבת השנים, בהן ניהלה והתנדבה בארכיון כפר חסידים. על הגשמת החזון להפוך את מבנה בית הקירור המוזנח של הכפר למשכן לארכיון ולמרכז מבקרים, למרות התנגדות הגורמים השונים. על פעילותה למחשוב הארכיון והנגשת המידע בו לציבור, על הפעלת צוות מתנדבים מסור, על יוזמות שיתוף ופעילות עם הקהילה והעמדת הארכיון וחומריו לרשותה.

בתיה לשם
תעודת הוקרה מטעם האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע לשנת תשע"ט (2019) מוענקת בזאת לבתיה לשם לרגל פרישתה לגמלאות מהארכיון הציוני המרכזי לאחר שלושים ושתיים שנות עבודה מסורה בתפקידים שונים כגון אחראית אולם הקריאה, ראש המדור לארכיונים מוסדיים, סגנית מנהל הארכיון ויועצת לעניינים מקצועיים, על תרומתה הרבה ומחויבותה למשתמשי הארכיון בהדרכה ועזרה במחקרם.

טובה מנדל
לרגל פרישתה מהעבודה כמנהלת ארכיון מועצה אזורית גולן, על תרומתה הרבה בשמירת מסמכי המועצה המקומית קצרין וועד יישובי הגולן, על פעילותה באיסוף חומרים אודות תושבי הגולן, על יצירת ספרייה עשירה של תיקי מידע בתחומים שונים הקשורים בגולן, ועל שליוותה את הארכיונאים מאזור הצפון כמופת לחיקוי.